ΣΗΜΕΡΑ: 2ος Ημιτελικός Playoff Πρωταθλήματος Ανδρών Α1 ΕΣΚΑΚ 2023-2024

0

Η σειρά των ημιτελικών μεταφέρεται στο Άστρος, όπου την Τετάρτη (17-04-2024) και 19:00’, η ομάδα μας έχει την ευκαιρία, με νίκη, μπροστά στον κόσμο της να φτάσει στους τελικούς του πρωταθλήματος! Επίτευγμα που στην αρχή της σεζόν φάνταζε πολύ μακρινό και μόνο με την στήριξη σας μπορεί να υλοποιηθεί! 

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

Ημιτελικά

Ερμιόνη-Τήρων Αγ. Θεοδώρων Α (2-1) (Α)

1ος αγώνας : 83-66

2ος αγώνας 17-04-2024 19:00’ ώρα

Κλειστό Γυμναστήριο Αγ. Θεοδωρων

3ος αγώνας 20-04-2024 19:00’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Ερμιόνης 

(αν χρειαστεί)

Ξυλόκαστρο-Πήγασος (1-2) (Β)

1ος αγώνας : 41-65

2ος αγώνας 17-04-2024 19:00’ ώρα

Κλειστό Γυμναστήριο Άστρους

3ος αγώνας 20-04-2024 19:30’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Δερβενίου 

(αν χρειαστεί)

Θεσεις 3-4 

Ηττημένος (Α)-Ηττημένος (Β)

Τελικοί (ανάδειξη πρωταθλητή)

Νικητής (Α)-Νικητής (Β)

Στην επόμενη φάση προκρίνεται η ομάδα που θα πετύχει 3 νίκες, μεταφέροντας τα αποτελέσματα στους μεταξύ τους αγώνες της κανονικής διάρκειας.

Αναλυτικά τα ζευγάρια των playouts

Άρατος Κιάτου-Οίαξ Ναυπλίου (α) (1-2)

1ος αγώνας : 46-62

Κλειστό Γυμναστήριο Κιάτου 

2ος αγώνας 17-04-2024 20:00’ ώρα

Δ.Α.Κ. Ναυπλίου 

3ος αγώνας 20-04-2024 17:00’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Κιάτου 

(αν χρειαστεί)

Διαγόρας Βέλου-Ολυμπία Αργολίδας (β) (3-0)

1ος αγώνας 20-0 (χ.α)

Θέσεις 9-10

Νικητής (α)-Διαγόρας Βέλου

Θέσεις 11-12 (υποβιβασμός)

Ηττημένος (α)-Ολυμπία Αργολίδας

Playoff Πρωταθλήματος Ανδρών Α1 ΕΣΚΑΚ 2023-2024 1ος Ημιτελικός Α.Ο. Ξυλοκάστρου-Πήγασος

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν, για την ομάδας μας, τα Playoffs που θα κρίνουν τον πρωταθλητή της Α1 ΕΣΚΑΚ, επικρατώντας εκτός έδρας του Ξυλοκάστρου με σκορ 41-65.

Η ομάδα μας έφτασε στην σπουδαία εκτός έδρας νίκη, «σπάζοντας» το πλεονέκτημα της έδρας, στηριζόμενη για άλλη μια φορά στην καλή της άμυνα. 

Έχοντας στο πλευρό της, τους πιστούς της φίλους, που την ακολούθησαν στο Δερβένι, οι παίκτες μας προηγήθηκαν από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του, παίζοντας σπουδαία άμυνα και επιδεικνύοντας σταθερότητα στην επίθεση. Έτσι έφτασε να προηγείται στη σειρά με 2-1 νίκες, με την σειρά να μεταφέρεται για τον 2ο αγώνα την Τετάρτη (17-04-2024) στο Άστρος και 19:00’ ώρα, έχοντας την ευκαιρία με νίκη να οδηγηθεί στον τελικό. 

Διαιτητές: Μπαβέλας, Σταματόπουλος 

Δεκάλεπτα : (12-14) (23-35) (38-51) (41-65)

Α.Ο. Ξυλοκάστρου (Σαρρής) : Ρήγας, Χασούρας, Κανατάς 4, Στούκας, Καταπώδης 5, Γκιόλης, Σκούρας 6, Οικονομίδης 2, Αδρακτάς 2, Ράμμος 7, Πανούσης 15, Μπουγιουκλής.

Πήγασος : Μαντίκος 19, (3), Ταβάνι 2, Μετρητίκας 5, Ζαχαριάς, Κοψαύτης 15 (1), Μαντάς, Διαμαντόγιαννης 14, Νίτσιος, Μαυριάς 8, Κουσκουνάς, Καρκούλης 2.

Ημιτελικά

Ερμιόνη-Τήρων Αγ. Θεοδώρων Α (2-1) (Α)

1ος αγώνας : 83-66

2ος αγώνας 17-04-2024 19:00’ ώρα

Κλειστό Γυμναστήριο Αγ. Θεοδωρων

3ος αγώνας 20-04-2024 19:00’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Ερμιόνης 

(αν χρειαστεί)

Ξυλόκαστρο-Πήγασος (1-2) (Β)

1ος αγώνας : 41-65

2ος αγώνας 17-04-2024 19:00’ ώρα

Κλειστό Γυμναστήριο Άστρους

3ος αγώνας 20-04-2024 19:30’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Δερβενίου 

(αν χρειαστεί)

Θεσεις 3-4 

Ηττημένος (Α)-Ηττημένος (Β)

Τελικοί (ανάδειξη πρωταθλητή)

Νικητής (Α)-Νικητής (Β)

Στην επόμενη φάση προκρίνεται η ομάδα που θα πετύχει 3 νίκες, μεταφέροντας τα αποτελέσματα στους μεταξύ τους αγώνες της κανονικής διάρκειας.

Αναλυτικά τα ζευγάρια των playouts

Άρατος Κιάτου-Οίαξ Ναυπλίου (α) (1-2)

1ος αγώνας : 46-62

Κλειστό Γυμναστήριο Κιάτου 

2ος αγώνας 17-04-2024 20:00’ ώρα

Δ.Α.Κ. Ναυπλίου 

3ος αγώνας 20-04-2024 17:00’ ώρα 

Κλειστό Γυμναστήριο Κιάτου 

(αν χρειαστεί)

Διαγόρας Βέλου-Ολύμπια Αργολίδας (β) (3-0)

1ος αγώνας 20-0 (χ.α)

Θέσεις 9-10

Νικητής (α)-Διαγόρας Βέλου

Θέσεις 11-12 (υποβιβασμός)

Ηττημένος (α)-Ολύμπια Αργολίδας

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ